Modlitewnik Świętej Tradycji - Laudetur Iesus Christus

Autor: zbiór z wielu wieków
Wydawca: Wydawnictwo ANTYK - Marcin Dybowski
Rok wydania: 2019
Opis fizyczny: Format b6, ozdobne ilustracje czarno-białe, grafiki, obrazki całostronicowe.
Strony: 1952 formatu b6, 125x176 mm
6 wstążek-zakładek
Oprawa szyciowa, okładka twarda ze złoceniami i tłoczeniami w metalu. Zdobiona kamieniami jubilerskimi.
Brzegi modlitewnika złocone.
Papier biały biblijny, gramatura 0,40

ISBN / ISSN: 9789394564360
Oprawa: okładka twarda– Wersja „JUBILERSKA” wzornictwo i wykonanie - PETRUS-LIBRI”
Filmik z prezentacją i omówieniem modlitewnika:


Prezentacja


Pierwsza i jedyna tego rodzaju publikacja na rynku. Zbiór dziedzictwa z wielu wieków modlitw i pieśni w języku polskim.

Modlitewnik Rzymskiego Katolika. Tradycyjny. Katolicki. Zawierający treści przedrukowane z dawnych polskich modlitewników i śpiewników zawierających już wielowiekową spuściznę pobożności wielu pokoleń. Czerpaliśmy z modlitewników począwszy od roku 1844, skończywszy na roku 1955. Każda spisana modlitwa była opatrzona oryginalnie w imprimatur, które zostało również i w naszym wydaniu przytoczone z oryginalnego źródła. Modlitewnik na obecne czasy bardzo unikatowy, polecany zwłaszcza osobom związanym ze Mszą Świętą Wszechczasów i normalnymi, tradycyjnymi formami pobożności. Treści katolickie, bezpieczne.

Znajdziemy w nim między innymi kilka sposobów słuchania Mszy Świętej wraz z modlitwami przed Mszą Świętą, przed i po Komunii Świętej, przygotowanie do Sakramentu Pokuty wraz z obszernym rachunkiem sumienia i Psalmami Pokutnymi, modlitwy poranne, wieczorne oraz modlitwy w ciągu dnia, modlitwy do Trójcy Przenajświętszej oraz do Męki Pańskiej, modlitwy do Najświętszej Maryi Panny, Aniołów i św. Józefa, modlitwy do wielu, wielu innych świętych na ich uroczyści w ciągu roku oraz modlitwy okolicznościowe na różne okoliczności życia, także modlitwy do odmawiania podczas licznych świąt i Tajemnic Wiary w ciągu roku obchodzonych, liczne litanie i nowenny, modlitwy przy konających, a także wiele duchowych, tradycyjnych rozważań.

Prawdziwymi perełkami są tutaj Psalmy Pokutne do odmawiania po spowiedzi przedrukowane z Biblii Wujka z 1846r., modlitwy św. Brygidy (współcześnie określane mianem Tajemnica Szczęścia) z roku 1844, Gorzkie Żale z roku 1838, Koronka do Bożego Miłosierdzia ułożona przez papieża Piusa IX w 1847r., czy też rozbudowana wersja Litanii Loretańskiej z 1857r.

Na końcu dodano obszerny zbiór pieśni do użytku w liturgii, wybrany na podstawie tradycyjnych śpiewników do roku 1958, zamieszczono je tutaj z uwzględnieniem lokalnych zwyczajów w brzmieniu pieśni śpiewanych w kościołach i kaplicach związanych z celebracją Sakramentów Świętych w starym rycie.

Całość zwieńczono bardzo licznymi pięknymi, dawnymi rycinami.

Oprawa szyta, wydanie w poręcznym formacie, w twardej okładce, z sześcioma zakładkami (tasiemkami), na białym papierze biblijnym, ze złoceniem bloku.

Pełny spis treści modlitewnika: PROSZĘ KLIKNĄĆ TUTAJ

Przykładowe strony 1-300 znajdują się pod tym linkiem: PROSZĘ KLIKNĄĆ TUTAJ

Alfabetyczny spis wszystkich modlitw oraz pieśni znajduje się pod tym linkiem: PROSZĘ KLIKNĄĆ TUTAJ

W sprawie zakupu Modlitewnika Świętej Tradycji - Laudetur Iesus Christus prosimy o kontakt pod numer telefonu +48601648331 lub mailowo contact@petrus-libri.com

Galeria

Modlitewnik Świętej Tradycji foto Modlitewnik Świętej Tradycji foto Modlitewnik Świętej Tradycji foto Modlitewnik Świętej Tradycji foto Modlitewnik Świętej Tradycji foto Modlitewnik Świętej Tradycji foto Modlitewnik Świętej Tradycji foto Modlitewnik Świętej Tradycji foto Modlitewnik Świętej Tradycji foto Modlitewnik Świętej Tradycji foto Modlitewnik Świętej Tradycji foto Modlitewnik Świętej Tradycji foto Modlitewnik Świętej Tradycji foto Modlitewnik Świętej Tradycji foto
W sprawie zakupu Modlitewnika Świętej Tradycji - Laudetur Iesus Christus prosimy o kontakt pod numer telefonu +48601648331 lub mailowo contact@petrus-libri.com